Kutvirtova ul.

150 00, Praha 5

+420 728 743 034

tenisak

VÝSLEDKY TÝMŮ V SOUTĚŽÍCH DRUŽSTEV 2023

Sezóna mistrovských soutěží 2023 je za námi. Během víkendu 24. a 25. června proběhla poslední kola všech kategorií a následně i velice vydařené zakončení sezóny spojené s grilováním a setkáním hráčů.

Do letošní sezóny jsme měli přihlášeno celkem 8 týmů od přípravky až po veterány.

K naší radosti se až na výjimky podařilo letos obsazovat družstva tak, že jsme většinou nastupovali v kompletních sestavách a pár absencí nás potkalo až na samotném závěru soutěží, kdy jsme se museli vypořádat s řadou zranění a různých školních akcí.

  • naši nejmenší tenisté v PŘÍPRAVCE se letos utkali v 8mi členné skupině a tím pádem nás čekala kompletní porce sedmi zápasů. To bylo skvělé pro načerpání zkušeností. V tabulce jsme nakonec skončili na 8. místě, ale všechny děti se celou sezónu snažily a každý si připsal vítězný zápas. Ve výsledcích máme zápas 3:3 proti Spartě (prohra o jeden set), utkání 3:3 proti TJ Kyje (opět jen o jeden set) a další dvě utkání s výsledkem 2:4, kde jsme byli plnohodnotným soupeřem.
  • v týmu MLADŠÍCH ŽÁKŮ jsme byli nuceni vzhledem k rozložení dětí na soupisce 4 holky a 2 kluci přihlásit soutěž 4+0, kde se neřeší jestli hraje kluk proti holce atd. Tým mladších odehrál také 7 zápasů a máme za sebou řadu výsledků, kdy se bojovalo do posledního gemu i o případné vítězství v celém utkání. 7 místo ve skupině a na posun o jednu příčku nahoru nám chyběly 2 sety. Opět ale spousta zkušeností a tento tým by měl zůstat v podobné podobě i pro nadcházející sezónu. Uvidíme, jestli se nám podaří doplnit družstvo tak, aby jsme mohli postavit klasické 4+2.
  • STARŠÍ ŽÁCI měli 7mi člennou skupinu a tak je čekalo o jeden zápas v sezóně méně. Ze šesti zápasů jsme nakonec odešli se skóre 2:4 a obsadili tak 5 místo ve 2. třídě. Z tohoto týmu se příští rok posunou někteří hráči do dorostu a budeme muset tým vhodně doplnit, abychom i třeba zabojovali o lepší výsledky, případně se pokusili postoupit do 1. třídy. V tomto týmu se nám ke konci sezóny zranili 2 hráči, kteří nemohli do posledních utkání nastoupit a tak jim přejeme brzké uzdravení.
  • v soutěži DOROSTU jsme před sezónou dostali nabídku hrát 1. třídu místo 2. třídy a tuto nabídku jsme přijali. Pro všechny hráče v týmu to znamenalo těžší soupeře a náročnější zápasy. Tým dorostu nakonec skončil na osmém místě s jedním vyhraným utkáním proti Oáze. Většina hráčů z týmu by příští rok měla pokračovat a pravděpodobně tedy budeme hrát ve 2. třídě, kde by měly být zápasy o poznání lehčí. V dorostu jsme se asi nejvíce potýkali s absencemi na jednotlivá utkání a i proto je výsledek takový jaký je.
  • do soutěží DOSPĚLÝCH jsme letos tradičně přihlásili 3 družstva (divize, 2. třída a 3. třída). Po dlouhé době divize v Radlicích nedopadla vůbec špatně – 4. místo z 8 účastníků a pohodové udržení pro příští sezónu s vidinou, že by se dalo postoupit i výš v případě rozumného posilnění týmu. V této soutěži bylo možné vidět kvalitní utkání a pro naše hráče to byly cenné zkušenosti. ´´B´´ tým ve druhé třídě skončil na 3. místě s bilancí 5:2 a i tady se mluvilo o možnosti postupu do 1. třídy. Letos jsme většinu domácích utkání odehráli na antuce což přispělo k pohodovější atmosféře během jednotlivých mistráků. Uvidíme jak dopadne los pro sezónu 2024 a jestli budeme mít možnost bojovat o postupu v příští sezóně. ´´C´´ s bilancí 2:4 obsadil ve 3. třídě pátou pozici. V tomto týmu se většinou točila sestava, aby si všichni kdo mají chuť zahráli. 
  • družstvo veteránů Tj Radlice skončilo na 6. místě. Tím jsme splnili, co jsme před sezónou chtěli. Udržet se ve 2. nejkvalitnější pražské soutěži. Klíčový byl přitom příchod Martina Voříška, který byl společně s Luckou Fojtíkovou oporou. Ostatní jsme bodově spíše paběrkovali. Nicméně jsme měli možnost se poměřit s hráči, kteří patří ve svých kategoriích mezi nejlepší v Praze. Takže žádná ostuda, udržení se o 2 gemy 🙂 a těšíme se na další sezónu. Třeba přibudou nějaké posily a nebudeme muset jako v letošním ročníku některá utkání krečovat. 

Děkujeme všem hráčům, rodičům, trenérům a dalším za pěkně zvládnutou sezónu 2023. Přejeme všem krásné léto,  hodně úspěchů na turnajích jednotlivců a zraněným hráčům brzké uzdravení. Těšíme se na vás během prázdnin a samozřejmě od září startuje další komplet sezóna a příprava na mistráky 2024.

 

Výbor tenisového oddílu TJ Radlice