tenis_1-1481x500

VÝSLEDKY NAŠICH TÝMŮ PO 4. KOLE SOUTĚŽÍ DRUŽSTEV

Sezóna mistrovských utkání se přehoupla do druhé poloviny a pozice našich týmů se začíná stále více vyjasňovat. Stále nás čekají 3 kola soutěží a tedy spousta zápasů, na které je potřeba abychom nasadili co nejsilnější týmy.

MLADŠÍ ŽÁCI :

V soutěžích mladších žáků máme dvě družstva a to ve 2. a ve 3. třídě. Mladší žáci ´´B´´ si v neděli 26.6. připsali první výhru a mají tak skóre 1:3 a získávají zkušenosti v zápasech.

Mladší žáci ´´A´´ za sebou mají náročný víkend, kdy v pátek odehráli odložený zápas ve Vysočanech (výhra 6:3) a v neděli se utkali s týmem LOB S.A. Bohnice, který porazili 9:0 a udělali tak velký krok k postupu do 1. třídy. Stále však musejí odehrát 2 zápasy, ve kterých by bylo dobré nastoupit v sestavě podobné, která odehrála zápasy tento víkend.

STARŠÍ ŽÁCI :

Ve starších žácích máme také dvě družstva a situace vypadá podobně jako v mladších žácích. ´´B´´ tým má po čtyřech kolech bilanci 1:3 a budeme muset pořádně zabrat, aby se zvýšila šance na udržení ve 2. třídě.

Tým starších žáků ´´A´´ zatím nemá žádnou porážku a pravděpodobně se rozhodne o postupu/nepostupu v následujícím kole, kdy se utkáme s týmem Vysočan, který má také bilanci 4:0. Věříme, že se na toto utkání sejdeme v plné sestavě a zabojujeme o postup do Pražského přeboru.

DOROST :

V kategorii dorostu máme družstva 3 a to dvě v 1. třídě a jedno ve druhé třídě.

´´A´´ tým má skóre po čtyřech kolech 1:3 a snad by se nám mělo podařit udržet tým v první třídě i pro příští sezónu. Tady to vypadá na boj do posledního kola, kde se nejdříve v předposledním kole utkáme s týmem TK Start Praha Topolka a nakonec v posledním kole s týmem TK Konstruktiva – oba tyto týmy jsou na tom v tabulce podobně. Pokud i zde se nám podaří sestavit plnou sestavu, tak by se udržení v soutěži mělo podařit.

V dorostu ´´B´´ to zatím máme 0:4 a čeká nás zápas proti LTC Modřany (také 0:4). Zde to s udržením v 1. třídě bude složité, protože v posledních dvou kolech nás čekají týmy, které jsou na 1. a 2. místě v tabulce.

Tým ´´C´´ který hraje ve 2. třídě to má rozehrané na udržení v soutěži. Zatím máme bilanci 1:3, ale držíme se v polovině tabulky a udržení by tak mělo být celkem jasné. Samozřejmě i zde je potřeba, aby se tým sešel na poslední 3. kola v sestavě, ve které jsme schopni získat nějaké vítězství a pozici v tabulce si tak upevnit.

DOSPĚLÍ :

Kategorie, ve které máme největší zastoupení a to 4 družstev, která bojují 3x ve druhé třídě a 1x ve třetí třídě. Zatím to vypadá podle plánu, který jsme před sezónou očekávali a to tak, že nám jedno družstvo ze 2. třídy postoupí, dvě družstva se udrží ve 2. třídě a i tým ve 3. třídě obhájí svou pozici v soutěži.

´´A´´ tým který má úkol udržet 2. třídu získal vítězství v prvním utkání a tím se asi i rozhodlo o udržení. Zatím máme skóre 1:3, ale ještě nás čekají utkání, kde můžeme zvítězit a pozici si tak pojistit i pro případ, že by se některá utkání na konci sezóny odehrála ne podle představ.

Tým ´´B´´ složený z hráčů začínajících dospělých a dorostenců má stejný úkol jako ´´A´´ tým a tedy udržení. Po čtyřech kolech bilance 2:2 a tak už by se nemělo stát nic co by vedlo k sestupu tohoto týmu do nižší soutěže.

Postupový tým ´´C´´ si zatím hlídá svou pozici a bilance 4:0 je zatím ideální. Následující utkání s týmem Tempa, který má také zatím sezónu bez prohry rozhodne o postupujícím do 1. třídy. Pokud budeme mít tým v plné sestavě, tak bude postup velmi blízko.

A nakonec ´´D´´ tým, který hraje svá utkání ve 3. třídě. Po čtyřech kolech má ´´déčko´´ skóre 2:2 a tak i tady už je v podstatě rozhodnuto o udržení stejné soutěže pro následující rok.

 

Čekají nás teď volný víkend a pak poslední tři kola, ve kterých je nejdůležitější, aby se týmy sešly v dobrých sestavách a byli jsme schopni udržet/vylepšit pozice, které máme teď. Věříme, že nebude problém dát dohromady družstva alespoň u týmů, u kterých se o něco hraje a kde je potřeba získat ještě nějaké vítězství.